Přeskočit na obsah

Prevence

Vstupní prohlídka

U každého nového pacienta je provedeme důkladné klinické vyšetření a pacientovi založíme elektronickou zdravotní kartu, do které zapisujeme záznamy při každé další návštěvě.

Odčervení

Pravidelné odčervování hraje důležitou roli v životě zvířete. Rizikové jsou i nejmladší věkové skupiny, kdy štěňata po prvním sání mateřského mléka od neodčervené feny se mohou nakazit vnitřními parazity, jako jsou škrkavky a tasemnice.

Vakcinace psů, koček, fretek a králíků

Nejzákladnější součástí preventivní péče o domácí mazlíčky je jejich vakcinace.

Čipování zvířat a vystavování pasů

Provádíme značení zvířat aplikací mikročipu. Tento je zaveden podkožně a zvíře je pak možné jednoduše identifikovat. Na přání majitele můžeme vystavit tzv. europas zvířete, který je nezbytný pro přeshraniční cestování v rámci zemí EU. Následně provádíme registraci Europasu zvířete v registru KVL.

Výživa

Poskytuji odbornou pomoc a poradenství pro začínající chovatele v oblastí výživy zvířat, prevence a při onemocnění, např. kůže, jater, ledvin, močového měchýře, GIT atd.

Antiparazitální přípravky

Pro ochranu Vašich zvířátek, ale i samotných majitelů a jejich rodin, je nezbytné pravidelně používat antiparazitální přípravky, jak proti endoparazitům, tak také ektoparazitům.

Zubní plak a zubní kámen

Mezi příznaky patří méně nebo více viditelný povlak na zubech, zápach z dutiny ústní (produkt metabolismu bakterií), postupné usazování zbytků potravy a mineralizace v zubní kámen. Zubní kámen může mít barvu nažloutlou, přes hnědou až šedočernou. Dále je patrný otok dásní , zčervenání , zvýšená citlivost a krvácení. Zvířata mají všeobecně nižší práh bolestivosti. Proto si majitel ani nemusí povšimnout problému skrytého v dutině ústní. Poté se tento stav natolik zhorší, že pacient přestane přijímat potravu. Zubní kámen již nelze odstranit čištěním kartáčkem a je potřeba navštívit veterinárního lékaře, který zubní kámen odstraní.

Ošetření análních žlázek, stříhání drápků

O drápky psíků, ale i jiných domácích zvířátek, je nutno pravidelně pečovat aby nedošlo k jejich zalomení, nebo zatrhnutí.
Ve Středu 22.5. máme Zavřeno 🐇
This is default text for notification bar